£25-32 over 3-5 days.
Mankind, in its arrogance and self-delusion, must believe they are the mirrors to God in both their image and their power. If something shatters that mirror, then it must be totally destroyed.
£25-32 over 3-5 days.
Mankind, in its arrogance and self-delusion, must believe they are the mirrors to God in both their image and their power. If something shatters that mirror, then it must be totally destroyed.
About £8 per day.
Click this button, you know you want to! [Subscribe]
Watch me on YouTube!
http://www.youtube.com/user/TheRadishBros
~~~~ Mario Kart 8 drove far past my expectations! Never again will I doubt the wheels of a Monster Franchise! :0 ~~~~
Probably around $5 on most days. I mainly eat sandwiches at home and I have granola-type bars at work. My desserts are usually fruit and the most expensive part of my meals. I rarely eat fast food--maybe twice a month. I do buy chips for snacking or to eat with sandwiches upon occasion but not that often. I also eat a lot of dill pickles.

25 dollars every week.
My bet with The_Liquid_Laser: I think the Switch won't surpass the PS2 as the best selling system of all time. If it does, I'll play a game of a list that The_Liquid_Laser will provide, I will have to play it for 50 hours or complete it, whatever comes first.
None, I starve myself so i can afford video games lol

'Video games are bad for you? That's what they said about rock-n-roll.'
-Shigeru Miyamoto
I don't typically spend anything, my parents usually pay for the food 
| roadkillers said: I'm trying to figure it out for myself while ordering food. Currently since getting back from Army training I've been spending maybe $1 a day on food. This shit sucks so I'm thinking about getting a meal plan in college (roughly $6 a meal) which would make my total daily about $21 a day. I would be eating good, but that's pretty damn expensive. |
21$ pr day is alot for food.
You need to make it yourself and go buy the ingredients at a grocery instead.
If your alone, and recipes dont work out, make portions large enough so you can freeze some down.
Then alternate between a few favorite dish's.
That way you ll find yourself makeing dinner 2-3 times a week or so (out of the 7days) and then takeing stuff up of the freezer day before and warming it, on those days you dont make it.
I recammend you do the cooking in the weekends (fri,sat,sun), and that way your weekdays you dont have to take time to cook either.


I think I probably average about $18 per day. I buy lunch for about $7 maybe 4 days per week. I buy two $10 dinners, one $15 dinner, and one $25 dinner just about every week. Then I eat cheaper stuff at home the rest of the time.
| VAMatt said: I think I probably average about $18 per day. I buy lunch for about $7 maybe 4 days per week. I buy two $10 dinners, one $15 dinner, and one $25 dinner just about every week. Then I eat cheaper stuff at home the rest of the time. |
I think the OP means just the meals, not factoring in stuff like chips & sweets ect.
About Us |
Terms of Use |
Privacy Policy |
Advertise |
Staff |
Contact
Display As Desktop
Display As Mobile
© 2006-2025 VGChartz Ltd. All rights reserved.