By using this site, you agree to our Privacy Policy and our Terms of Use. Close
JRPGfan said:
VAMatt said:
I think I probably average about $18 per day. I buy lunch for about $7 maybe 4 days per week. I buy two $10 dinners, one $15 dinner, and one $25 dinner just about every week. Then I eat cheaper stuff at home the rest of the time.

I think the OP means just the meals, not factoring in stuff like chips & sweets ect.

You can include whatever lol. I'm in college so I get food from my grandmothers and mom. Every Wednesday I have Information Systems Club which buys pizza for us and Church meal at night. They usually have free food if you go to the clubs. Otherwise I purchased a $12 Sub yesterday and a $3 Blizzard today. That's what I spent this week for food. School is offering me $3,400 to eat for 28 weeks (all you can eat buffet, 3 meals a day).



fgsduilfgasuklwgefidslzfgb4yiogwefhawi4fbielat5gy240bh3e