Quantcast
View Post

Well it is not just Avocado toast. Many spend frivolously on a daily basis. Sure you can afford it, but just think how much those 3-4 meals a day are costing you. As someone said, a loaf of bread is as little as .79 cents, add in some meat and cheese from a deli and you have 10 dollars of food for a week, instead of 10-30 a day on whatever you think of buying.

Last night I bought toilet paper from a gas station because I did not want to drive an extra mile to get it from the Grocery store. Cost me 4.99 for four small rolls, doubt they were even two ply.



    The NINTENDO PACT 2015[2016  Vgchartz Wii U Achievement League! - Sign up now!                      My T.E.C.H'aracter